پروژه های شاخص
پرده مناسب دکوراسیون

انتخاب پرده مناسب دکوراسیون

انتخاب پرده مناسب دکوراسیون علاوه بر تنظیم نور ورودی خانه نقش غیر قابل انکاری در زیباسازی منزل دارد. پرده‌ها انواع گوناگونی دارند و این تنوع به جنس پارچه و نحوه نصب آن‌ها برمی‌گردد. بعضی افراد ترجیح می‌دهند پرده را به ساده استفاده کنند و بعضی افراد پرده را به همراه کتیبه و دکور ترجیح می‌دهند. مهم‌ترین مسئله در تشخیص این مسئله هماهنگی آن با سبک دکوراسیون منزل شما است.

انواع متریال برای انتخاب پرده مناسب

پرده‌ها معمولا در جنس‌های بسیار متنوعی طراحی می‌شوند که رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • ابریشمی
  • مخمل
  • حریر
  • کتان
  • پلی اتیلن

انتخاب پرده‌های ابریشمی و مخمل برای پذیرایی و هال و پرده‌های حریر و کتان برای اتاق خواب مناسب‌تر است. برای پرده آشپزخانه هم از پرده‌های پلی اتیلن مثل پرده زبرا استفاده کنید.

اهمیت آستر پرده در انتخاب پرده

هنگام خرید پرده باید به این دقت کنید که قصد خرید آستر نیز دارید یا خیر. آستر هم به حفظ پرده در مقابل نور و هم به تنظیم میزان نور ورودی کمک می‌کند. در مجموع می‌توان گفت استفاده از آستر جلوه فاخرتری به پرده شما می‌دهد.

رنگ پرده

رنگ پرده از عوامل مهم در زیبایی آن است. هنگام انتخاب پرده مناسب دکوراسیون می‌توانید رنگ آن را با وسایل خانه ست کنید. ست کردن مبل و پرده یا فرش و پرده از روش‌های مرسوم است. رنگ‌های روشن خانه را مدرن‌تر و رنگ‌های تیره خانه را کلاسیک‌تر می‌کنند.

دکور و کتیبه پرده

انتخاب کتیبه و دکور برای پرده ضروری نیست و در بعضی سبک‌های مدرن ترجیح بر این است که از نمایی ساده‌تر استفاده شود. استفاده از کتیبه غالبا دکوراسیون را سنتی تر و رسمی‌تر می‌کند. خصوصا وقتی از رنگ قهوه‌ای یا طلایی استفاده می‌شود. دکور را می‌توانید با رنگ مبل یا فرش ست کنید.

اندازه پرده

ارتفاع پرده‌ها معمولا سه متر انتخاب می‌شود که اندازه استاندارد دیوار است. حتی اگر ارتفاع پنجره شما کمتر از این است بهتر است پرده را بلند انتخاب کنید و از زیر سقف تا نزدیک زمین را پرده بزنید. این باعث می‌شود فضای شما بزرگ‌تر به نظر برسد.

کلام آخر

در این مقاله به شرح نحوه انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی پرداختیم. در صورتی که برای طراحی و خرید پرده منزل خود به مشاوره نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی