پروژه های شاخص
سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

مقدمه: سبک بوهو چیست؟

سبک بوهو یک سبک معماری و دکور منزل است که جزء دسته‌های سبک‌های هنری دسته‌ بندی می‌شود. نام این سبک از قبیله بوهمیان ساکن در کشور چک گرفته شده است. این سبک اتکای زیادی به وسایل تزئینی و استفاده از رنگ‌ها دارد. در عین ترکیب خلاقانه‌ای که این سبک ایجاد می‌کند رعایت سادگی در این سبک از اهمیت بالایی برخوردار است. پرهیز از رسمی کردن فضای خانه و آزاد بودن در انتخاب وسایل از ویژگی‌های این سبک است.

سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

المان‌های سبک بوهو چیست؟

سبک بوهو بیشتر مورد پسند افرادی است که روحیه هنری دارند. همان‌طور که غالبا هنرمندان خارج از عرف رفتار می‌کنند این سبک دکور نیز سعی می‌کند خارج از عرف و رسمیت باشد. استفاده از وسایل سنتی و قدیمی در این سبک دیده می‌شود. در این روش غالبا از گیاهان با برگ‌های پهن استفاده می‌شود.

جالب است بدانید استفاده از یک فرش ایرانی کوچک می‌تواند شما را به سبک بوهو نزدیک کند. کاغذ دیواری‌های رنگی، وسایل چرمی و ترکیب رنگ‌هایی مثل آبی تیره، بنفش، قهوه‌ای و سبز پررنگ در این سبک اتفاق می‌افتد.

وسایل تزئینی در سبک بوهو

همانطور که گفتیم این نام از نام یک قبیله گرفته شده است. حتما می‌توانید تصور کنید که زندگی قبیلگی از چطور وسایلی استفاده می‌کند. سبک بوهو سعی کرده است این وسایل را با نوعی از مدرنیته ترکیب کند. استفاده از آویزه‌ها، گلدان‌های قدیمی، تابلوهای نقاشی حیوانات و کاشی‌های نقاشی شده روی دیوار از تزئیناتی است که مورد استفاده قرار مي‌گیرد. تزیین دیوار یکی از ویژگی‌های این سبک است.

سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

مبل در سبک بوهو

مبلمان نباید سلطنتی یا خیلی رسمی باشد. در عوض سعی می‌شود از مبل راحت و نرم استفاده شود. از مبل‌های چوبی استفاده می‌کند. استفاده از سوزن دوزی روی مبل نیز در این سبک رایج است.

سبک بوهو در دکوراسیون داخلی

نتیجه‌گیری

در این مقاله به معرفی سبک بوهو که یکی از سبک‌های دکوراسیون منزل است پرداختیم و مهم‌ترین ویژگی‌های آن را شرح دادیم. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی