پروژه های شاخص
طراحی اتاق خواب

طراحی اتاق خواب در دکوراسیون داخلی

اتاق خواب قسمتی از خانه محسوب می‌شود که طراحی زیبای آن می‌تواند باعث آرامش بیشتر شما شود. انتخاب رنگ از مسائلی است که بر کیفیت خواب شما بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله به بررسی طراحی اتاق خواب در دکوراسیون داخلی و ست کردن وسایل مورد استفاده در آن می‌پردازیم.

اهمیت رنگ در طراحی انواع اتاق خواب

اتاق خواب محل استراحت و آرامش شما است. بنابراین از انتخاب رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی اجتناب کنید. رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای و بنفش نیز مناسب اتاق خواب نیست. در عوض بهتر است از رنگ‌های روشن مثل آبی، سفید و سبز استفاده کنید.

طراحی اتاق خواب
طراحی اتاق خواب

وسایل اتاق خواب

معمول‌ترین وسیله که در طراحی انواع اتاق خواب استفاده می‌شود تخت‌خواب است. در کنار آن معمولا یک دراور، کمد، آینه یا یک میز آرایش نیز استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید برای اتاق فرزندان تخت تهیه کنید، ابعاد اتاق را در نظر بگیرید؛ برای اتاق کوچک تخت دو طبقه می‌تواند گزینه مناسب تری باشد.

طراحی اتاق خواب
طراحی اتاق خواب

ست کردن دکور اتاق خواب

دکور اتاق خواب شما شامل وسایلی مثل تخت خواب، پرده، کمد و آینه و فرش است. شما می‌توانید این وسایل را با یکدیگر و با رنگ دیوار و کفپوش ست کنید که در ادامه به تشریح هر کدام می‌پردازیم.

طراحی اتاق خواب
طراحی اتاق خواب

انتخاب پرده در طراحی انواع اتاق خواب

رنگ پرده شما می‌تواند با روکش تخت خواب شما ست شود. می‌توانید از ترکیب رنگ سفید و آبی استفاده کنید.

رنگ فرش در اتاق خواب

فرش شما می‌تواند سنتی یا مدرن باشد. انتخاب آن بستگی به کلیت دکوراسیون اتاق دارد. همچنین می‌توانید از موکت پرزدار یا شگی استفاده کنید.

طراحی اتاق خواب
طراحی اتاق خواب

جمع‌بندی

در این مقاله از اصول طراحی اتاق خواب در دکوراسیون داخلی صحبت کردیم. در صورتی که نیاز به مشاوره در طراحی اتاق خواب دارید با ما تماس بگیرید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی