پروژه های شاخص

فرش در دکوراسیون داخلی

فرش یک راه عالی برای تعریف یک فضا است. همیشه گفتند حتی اگه هیچ چیز برای فضای خود ندارید حداقل یک فرش داشته باشید! 

فرش ها با گره خوردن طرح های  رنگی به یکدیگر و ایجاد نقش های زیبا به فضایتان گرما میبخشند . با این وجود سؤالات مهمی وجود دارد که همه طراحان هنگام برنامه ریزی برای قرار دادن مبلمان روی فرش از خود می پرسند. آیا مبلمان را در اطراف فرش قرار بدهند تا آن را قاب کند؟ یا اطمینان حاصل شود که همه مبلمان ها در مرزهای آن قرار گرفته اند؟ در اینجا  ما با چند قانون ساده خیالتان را از بابت فرش هایتان راحت میکنیم.

چیدمان مبلمان فرش های گرد

طرح های گرد از به روزترین طرح ها هستند و همچنین برای ایجاد فضاهای سرگرم کننده استفاده میشوند. آنها روشی مؤثر برای شکسته شدن خطوط مستقیم و شکسته هستند و همچنین باعث افزایش علاقه و اشتیاق به اتاقهای بسته و کوچک میشوند. در اتاق خواب یک فرش گرد می تواند به عنوان بخشی از مبلمان وهمراه تختخواب باشد و یا به عنوان هسته ی اصلی و مستقل عمل کند.

بسته به اندازه اتاق ، چند روش مختلف وجود دارد که می توانید یک فرش گرد را در آن بگنجانید. اگر فضای کف به اندازه کافی  دارید ، فرش ها را به طور تصادفی روی زمین قرار دهید (یا به آنها اجازه دهید “شناور باشند”). 

چند فرش گرد کوچکتر نیز می تواند به عنوان طرح پله ای باشند که بر روی آن از درب اتاق تا تخت عبور کرد.

فرش تزیینی

 

در اتاق خواب هایی که فضای کمتری دارند ، میتوان گفت که قرار دادن یک فرش بزرگ و گرد که در زیر تختخواب هم رفته باشد بهترین جایگذاریست به شرط آنکه قسمت اعظم آن در مرکز باشد (اما مطمئن شوید که قسمتی از فرش ها در هنگام خارج شدن از رختخواب در دسترس هستند). بهتر است تا حد امکان از فرش به صورت کامل در فضا استفاده کنید، اما اگر به نظر می رسد بیش از حد دور فرش خالیست ، کافی است مقداری از آن را در زیر تختخواب کنید تا اتاق از نظر بصری متعادل شود.

 

همیشه بهتر است یک میز ناهار خوری را در مرکز یک فرش گرد قرار دهید ، چه میز دور آن ، بیضی شکل ، مربع یا مستطیل باشد. برای اطمینان از این که صندلی ها از لبه های فرش بیرون نیفتند ، باید فرش بسیار بزرگتر از کل مجموعه باشد تا استفاده کنندگان پایشان روی زمین نباشد.

 

 

در یک اتاق نشیمن کوچک ، فرش را در وسط سالن زیر میز قرار دهید تا آن را با مبلمان اتاق ترکیب کنید ، یا اگر فضای بزرگی است ، بگذارید فرش “در یک فضای مرکزی بین مبل ها و صندلی ها” شناور “باشد و برای تعادل بصری آن را با یک میز قهوه شریک کنید.

 

 

چیدمان مبلمان فرشهای مستطیلی یا مربعی

تا کنون رایج ترین شکل فرش مستطیل یا مربع است ، زیرا که شکل آنها منطبق با اکثر اتاق ها است. قبل از تنظیم مبلمان ، مهم است که فرشی با اندازه مناسب برای اتاق تهیه کنید. فرش بسیار کوچک در یک اتاق بزرگ گم می شود در حالی که یک فرش بسیار بزرگ هم در یک فضای کوچک دیوار به دیوار میشود.

هنگام قرار دادن مبلمان بر روی فرش های مستطیلی یا مربعی ، یک قانون ساده وجود دارد که طراحان از آن پیروی می کنند تا از اثاثیه مبل، مکان فرش و فضای اتصال آن مطمئن شوند. این قانون “چهار دو یا هیچ” است. یا چهار پای مبل روی فرش باشد ، یا هیچ یک . هرگز سه پا یا یکی از آنها را نگذارید زیرا به نظر می رسد که اثاثیه در حال سقوط از فرش است.

 

 

این اتاق با موفقیت قانون “هیچ” را به کار گرفته است. اگرچه فرش هم از اندازه خوبی برخوردار است. مبلمان در اطراف مرز فرش مچرخد و به آن نمیرسد. در نتیجه فرش در اتاق احساس گم شدن نمی کند بلکه به نظر می رسد با فریم اتاق ساخته شده است

 

به دنبال قانون چهارگانه ، تمام مبلمان در این اتاق نشیمن فرش شده است. فرش به تعریف فضای اتاق استراحت کمک می کند و با داشتن مبلمان به طور کامل روی فرش ، یک منطقه را در داخل اتاق نشیمن ایجاد می کند و از این طریق آن را از مناطق دیگر جدا می کند.

 

 

در این اتاق چیدمان مبلمان از قانون “دو” پیروی می کند – فقط دو پا از مبل روی فرش وجود دارد تا آن را به فرش گیره کند. البته در این موقعیت مقیاس فضا و اندازه فرش  و مبلمان هم مهم است. از نظر بصری ، باید هر دو قطعه متعادل باشند ، باید هنگام اجرای قانون “دو” در نظر بگیرید ، اگر دو پاهای یک مبل با اندازه بزرگ ، روی یک فرش کوچک قرار بگیرند ، به نظر می رسد که مبل “در حال قورت دادن ” فرش است.

 

 

چیدمان مبلمان فرش های نامنظم

احتمالاً بزرگترین چالش در تهیه مبلمان روی فرشها زمانی به وجود می آید که شما در یک اتاق فرش های نامنظم مانند فرشهای پادری یا غیره داشته باشید. از آنجا که آنها معمولاً یک جای متمرکز ندارند، بهتر است از قرار دادن هرگونه اثاثیه بر روی آنها خودداری کنید. با این حال ، به دلیل شکل نامنظم ، بهتر است خیلی از مبلمان  ها را با زاویه ای مبهم یا مورب قرار دهید.

ترکیبی از فرش های شکل مختلف که به صورت لایه ای وجود دارد ، مانند سه مورد موجود در این اتاق ، می توانند هنگام تلاش برای چیدمان مبلمان در اطراف یا بالای آنها ، سردرگمی ایجاد کنند. مبلمان کوچکتر باید در مرکز فرش ها قرار بگیرد – یعنی قانون “چهار” – و قطعات بزرگتر مانند مبل می توانند از قانون “دو” پیروی کنند. چنین فرشهای لایه ای مناسب برای اتاقهایی است که مبلمان می تواند رسمی تر باشد ، مانند اتاق تلویزیون یا اتاق بازی کودکان.

 

چیدمان مبلمان فرشهای هندسی

با فاصله گرفتن از اشکال سنتی ، فرش های هندسی راهی عالی برای اضافه کردن لمس غیر منتظره به اتاق است. برای دیدن شکل غیرمعمول فرش ، مبلمان را کمی از لبه آن دور کنید و از یک مرز باریک خارج کنید.

 

چیدمان مبلمان فرشهای هندسی

با فاصله گرفتن از اشکال سنتی ، فرش های هندسی راهی عالی برای اضافه کردن لمس غیر منتظره به اتاق است. برای دیدن شکل غیرمعمول فرش ، مبلمان را کمی از لبه آن دور کنید و از یک مرز باریک خارج کنید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی