پروژه های شاخص
طراحی داخلی کلاسیک

تاریخچه طراحی داخلی

طراحی داخلی

حرفه طراحی داخلی در اصل  از مصریان باستان شروع و تا طلوع طراحی داخلی مدرن امروزی ادامه دارد.

طراحی داخلی مصریان باستان
طراحی داخلی مصریان باستان

 

حرفه طراحی دکوراسیون داخلی بیش از 100 سال قدمت دارد. در این صد سال ، آنچه به عنوان هنر تزیین گفته میشود ، پذیرایی از فرم و عملکرد است و با جهش مرزها به دنیای امروزی ،به حرفه ی طراحی داخلی تبدیل شده است که نیاز به سالها مطالعه و تجربه دارد. این صنعت در اوایل دهه 1900 و با پیشرفت صنعت شروع به پیشرفت کرد و اصطلاح دکوراتور داخلی برای اولین بار در آمریکا استفاده شد. بیشتر دکوراتورها در آن زمان هیچ مدرک دانشگاهی نداشتند.

طراحی داخلی آمریکای قدیم
طراحی داخلی آمریکای قدیم

 

قبل از اینکه این حرفه به برجستگی برسد ، طراحی داخلی به طور غریزی صورت می گرفت تا کاملاً با معماری ساختمانها هماهنگ شود. حرفه طراحی داخلی با ظهور جامعه طبقه متوسط ​​و معماری پیچیده ای که در طول انقلاب صنعتی به محبوبیت خود رسید افزایش یافت. تلاش برای استفاده بهینه از فضا ، همراه با توجه به بهتر زندگی کردن افراد و طراحی عملکردی ، همچنان بر پیشرفت و توسعه  حرفه طراحی داخلی فشار می آورد. گفته می شود ، حرفه طراحی داخلی کاملاً متفاوت از کار یک دکوراتور داخلی است

طراحی داخلی قدیمی
طراحی داخلی قدیمی

 

بگذارید با اصول خدمات طراحی داخلی شروع کنیم. طراحی داخلی به عنوان یک هنر و علم تقویت فضای داخلی یک فضا به منظور ایجاد یک محیط آرام و زیبا تعریف شده است. طراح داخلی شخصی است که برای اجرای برنامه ها ، طراحی وتحقیق ، هماهنگی و مدیریت پروژه های طراحی آموزش دیده است. حرفه طراحی داخلی متنوع بوده و شامل برنامه ریزی فضا ، طراحی فضا، توسعه مفهومی ، تحقیق ، ارتباط با مشتری ، مدیریت پروژه و ساخت و ساز و البته اجرای طرح مورد نظر می باشد.

طراحی داخلی مدرن
طراحی داخلی مدرن

 

 

طراحی داخلی حرفه ای چند وجهی است که در آن تمام وجه ها از جمله زیبایی، کاربردی، اصول طراحی ، شناخت متریال، رنگ و غیره را در برمیگیرد.راه حل های خلاقانه و فنی در یک ساختار جمع میشوند تا به یک فضای داخلی ایده آل برسند. این راه حل ها کاربردی هستند ، کیفیت زندگی و فرهنگ سرنشینان را دربرمیگیرند و از نظر زیبایی شناختی نیز جذاب هستند.  این فضاهای طراحی شده باید با پوسته ساختمان هماهنگ  باشند و موقعیت فیزیکی و بستر اجتماعی پروژه را در نظر بگیرد. طرح ها علاوه بر زیبایی و کاربرد باید به قوانین و الزامات نظارتی پایبند باشند و اصول پایداری محیط زیست را رعایت کنند. فرایند طراحی داخلی از یک روش شناسی منظم و هماهنگ ، از جمله تحقیق ، تجزیه و تحلیل و ادغام دانش در فرایند خلاق پیروی می کند ، به موجب آن نیازها و منابع مشتری برای تولید یک فضای داخلی که اهداف پروژه را برآورده کند ، راضی است.

از طراحان داخلی انتظار می رود که در مورد طرح ها، مبلمان،متریال ها ، مواد ، رنگ ، برنامه ریزی فضا ، پایداری و… اطلاعات داشته باشند

امروزه طراحان داخلی با پیمانکاران ، معماران ، مهندسان ، صنعتگران ، فروشندگان مبلمان و صاحبان مشاغل و خانه ها همکاری می کنند. برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی موفق ، به یک آموزش خوب و مهارت لازم از جمله گرافیک ،تاسیسات ، طراحی، هنرهای تزئینی، مبلمان و چوب و … نیاز دارید.

طراحی داخلی مدرن 2
طراحی داخلی مدرن 2

 

طراحی داخلی شامل طیف وسیعی از خدمات است که توسط یک متخصص طراحی حرفه ای یا تیمی از متخصصان  انجام می شود و از طریق آموزش ، تجربه و امتحان  به آن دست مییابند تا باعث محافظت و تقویت زندگی ، سلامت ، ایمنی و رفاه عمومی شوند.

طراحی داخلی کلاسیک
طراحی داخلی کلاسیک

ما در دیمه به شما کمک میکنیم تا شما هم طراح ایده های خود باشید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی