پروژه های شاخص
شلف و قاب در دکوراسیون داخلی

شلف و قاب در دکوراسیون داخلی

دیوار پذیرایی و اتاق یکی از مهم‌ترین مواردی است که در نگاه اول چشم مهمان‌ها را به خود جلب می‌کند. به همین دلیل استفاده از دکور، طراحی و رنگ مناسب می‌تواند تاثیر به سزایی در زیبایی منزل شما داشته باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع دکورها برای روی دیوار به خصوص در مورد نقش شلف و قاب در دکوراسیون داخلی اطلاعات مفیدی ارائه کنیم.

شلف و قاب در دکوراسیون داخلی

دیوار شاخص چیست؟ انواع دکورها برای روی دیوار شاخص

دیوار شاخص به دیواری در پذیرایی گفته می‌شود که طرح و رنگ متفاوتی روی آن اجرا می‌شود. این معمولا بزرگ‌ترین دیوار است اما لزومی برای آن وجود ندارد. در شرایطی ممکن است که یک دیوار کوچک‌تر شرایط بهتری برای تبدیل شدن به دیوار شاخص داشته باشد. دیوار شاخص می‌تواند از یک رنگ متضاد یا مکمل رنگ دیگر دیوارها پوشیده شده باشد و یا حتی با یک کاغذ دیواری متفاوت تزئین شود. روی دیوار شاخص انواع شلف و قاب قرار می‌گیرد.

شلف و قاب در دکوراسیون داخلی

استفاده از شلف در دکور دیوار

شلف در واقع جایگزینی برای همان طاقچه‌هایی است که در گذشته در منازل ایرانی استفاده می‌شد. با این تفاوت که ظاهر آن مدرن شده است و نمایی زیباتر برای انواع دکورها برای روی دیوار ایجاد می‌کند. جنس شلف می‌تواند از چوب یا فلز باشد. برای خانه‌های سنتی بهتر از چوب خصوصا چوب‌های فاخر مثل گردو استفاده شود و در منازل مدرن از شلف فلزی و یا سازه چوبی روشن استفاده شود.

شلف و قاب در دکوراسیون داخلی

استفاده از قاب در دکور دیوار

قاب از دکوراسیونی است که ما ایرانیان از گذشته استفاده می‌کرده‌‌ایم. قاب باید متناسب با کلیت دکوراسیون منزل شما باشد. استفاده از یک تابلو زمینه روشن روی دیوار شاخص که رنگ سورمه‌ای دارد بسیار جذاب است. برای دیوار سفید هم بهتر است از قاب تیره استفاده کنید. بسته به سلیقه ممکن است ترجیح دهید از یک قاب بزرگ مرکزی یا چند تابلو کوچک با چیدمان منظم استفاده کنید.

قاب بندی دیوار
قاب بندی دیوار

حرف آخر

در این مقاله به اختصار درباره انواع دکورها برای روی دیوار و در این مقاله قصد داریم در مورد انواع دکورها برای روی دیوار به خصوص در مورد نقش شلف و قاب در دکوراسیون داخلی صحبت کردیم. در صورتی که برای انتخاب دکور مناسب دیوار به مشاوره نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی