پروژه های شاخص
طراحی تیوی وال

نحوه طراحی تیوی وال

تیوی وال (TV Wall) به دیواری گفته می‌شود که تلویزیون روی آن نصب می‌شود. با توجه به اینکه تلویزیون در هر خانه‌ای مرکز توجهات است، زیبایی دیوار تلویزیون اهمیت زیادی در دکوراسیون منزل پیدا می‌کند. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد نحوه طراحی تیوی وال، متریال استفاده شده در آن و سبک‌های مختلف آن صحبت کنیم.

طراحی تیوی وال
تیوی وال مدرن

طراحی تیوی وال

تیوی وال می‌تواند به صورت یک صفحه طراحی شده بر روی دیوار پشت تلویزیون قرار بگیرد و یا حتی اینکه روی دیوار مستقیما طراحی شود. طراحی تیوی وال یک دکوراسیون مدرن محسوب می‌شود و برای خانه‌های کوچ امروزی بسیار مناسب است. این دیوار می‌تواند همان دیوار شاخص باشد که  با یک صفحه مناسب برای تلویزیون طراحی شده باشد.

متریال تیوی وال

از مواد مختلفی می‌توان در ساخت و نحوه طراحی تیوی وال استفاده کرد و هر کدام می‌تواند جاذبه خاصی برای شما رقم بزند. شناخته شده‌ترین مواد استفاده شده در آن عبارتند از:

  • کناف
  • ام دی اف
  • سنگ مرمر
  • پلی استر
  • الوار چوب
  • آجر نما

استفاده از هر کدام از مواد بالا می‌تواند سبک متفاوتی را در طراحی تی وی وال رقم بزند.

تیوی وال کلاسیک یا مینیمال

در این سبک برای ساخت دیوار تلویزیون از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود. سادگی و پرهیز از شلوغ کردن فضا مهم‌ترین ویژگی این سبک است.

طراحی تیوی وال

تیوی وال چوبی

طراحی تیوی وال های چوبی هم جذابیت های خودش را دارد. استفاده از چوب دکوراسیون را به طرح‌ها کلاسیک نزدیک می‌کند. اما با استفاده از بعضی فاکتورهای طراحی می‌توان آن را به صورت مدرن نیز شکل داد.

طرح و رنگ تیوی وال

یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی دیوار پشت تلویزیون هماهنگی رنگ آن با کلیت دکوراسیون منزل است. باید این را انتخاب کنید که می‌خواهید دیوار تیوی شما در تضاد با رنگ دیوارها باشد یا مکمل آن‌ها باشد. طرح تیوی وال می تواند با سنتی یا مدرن بودن خانه شما هماهنگی داشته باشد.

حرف آخر

در این مقاله به معرفی بعضی از سبک‌های معروف تیوی وال پرداختیم. در صورتی که باری طراحی دیوار پشت تلویزیون به مشاوره نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی