پروژه های شاخص

دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی

با انتخاب رنگ فضای مناسب احساس مخاطب را برانگیزید!

رنگهایی که برای اتاق نشیمن خود انتخاب می کنید ، بر احساس مهمانان در فضای تأثیر خواهد گذاشت. بسته به میزان شدت آنها و اینکه چقدر گرم یا سرد هستند می توانند فضا را انرژی بخشند و یا آن را آرام کنند.

یک طرح آرام و آبی و سفید نرم باعث می شود این اتاق نشیمن احساس آرامش و خونسردی داشته باشد – فضایی آرام بخش برای جمع خانوادگی. یک فرش برنزه میتواند فضا را گرم می کند و فضای سرد را به تعادل می رساند. گیاهان آپارتمانی هم به فضا انرژی میبخشند هم به فضا تعادل میبخشند.

 

دیوار روبه روی درب ورودی را بیارایید!

به طور معمول ، دیوارهای اتاق نشیمن نسبت به سایر اتاقها رفتارهای رسمی تری دارند زیرا اتاق یک فضای عمومی است.به هنگام ورود به خانه باید دیوار را طوری پوشش دهید تا حالت دعوت کننده داشته باشد و  مهمان ها احساس گرم وصمیمی داشته باشند برای این کارازدیوار پوش ها یا کاغذهای دیواری استفاده کنید

دیوارهای این اتاق با طرح آجر تزئین شده اند.رنگ و بافت آن جلوه ی گرمی به دیوارها  و فضا می بخشد.

 

یک کفپوش شیک و راحت را انتخاب کنید

با توجه به عملکرد اتاق نشیمن به عنوان یک فضای عمومی، پوشش کف باید طوری انتخاب شود که هنگام  حرکت روی آن راحتی را  احساس کنید و همچنین با طراحی شما سازگار باشد. اگر فضای گرمتری بخواهید از کفپوش های چوبی استفاده کنید.

اگر فضای آرامتری میخواهید ، یک کفپوش خنثی را انتخاب کنید که توجه شما را به تمرکز روی مبلمان یا فرش اختصاص دهد. کفپوش های چوبی با فرش های محلی یکی از محبوب ترین گزینه ها برای کف اتاق نشیمن است ، اما موزائیک ها ،کاشی های سرامیکی ، کاشی های سنگی و فرش ها می توانند.

 

ایجاد یک نقطه کانونی

نقطه کانونی اتاق نشیمن خود را پیدا کنید و آنرا به  یک فضای صمیمی  تبدیل کنید. این فضا باعث میشود توجه شما به آن نقطه جلب شود و به آن مکان دعوت شوید. شومینه یک نقطه کانونی طبیعی است و نمادی از دلچسبی فضای خانه است ، اما در بیشتر فضاهای نشیمن ، تلویزیون مرکز توجه واقعی است. برای جلوگیری از رقابت بین آنها ، آنها را کنار هم بگذارید

 

یک نمای زیبا یا یک اثر هنری خیره کننده نیز می تواند به عنوان کانون یک اتاق باشد.

در اینجا یک شومینه به نقطه اصلی این اتاق نشیمن تبدیل شده است که یک ظاهر ساده و شیک دارد.

 

ترتیب مبلمان برای فضای گفتگو

اتاق های نشیمن فضای صمیمی و برای جمع خانوادگی ایجاد میکنند ، بنابراین از چیدمان مبلمان برای تقویت گفتگو و تعامل استفاده کنید. صندلی ها را رو به روی هم بچینید.

 

اگر یک اتاق نشیمن بزرگ دارید ، برای احساس راحت تر و صمیمی آن را به دو گروه مکالمه تقسیم کنید. صندلی ها ی کناری در صورت لزوم می توانند به داخل گروه کشیده شوند و به شما این امکان می دهند تا  دایره گفتگو را گسترش دهید و همچنان صمیمیت خود را حفظ کنید.

 

خانه را به روشنایی دعوت کنید!

نورپردازی در اتاق نشیمن باید به سمت ایجاد روحیه ای آرام و راحت سوق پیدا کند. برای سطح های مختلف نوری و منابع نور موقعیتی را هدف قرار دهید تا تقریباً مثلثی را تشکیل دهند تا از توزیع خوب روشنایی اطمینان حاصل شود.

لامپ های بالای سر یا هالوژن ها که نور کمتری دارند ، مردم را به نشستن و استراحت تشویق می کند. دیوارکوب ها با ایجاد قوس نوری وبه این شکل که نور از بالا به پایین کمتر میشود، صندلی را روشن می کنند و پیام را برای نشستن به مخاطب می فرستند.

نور سقفی ُباایجاد فضای نورانی تر و متمرکز تر فضای صمیمی و گرمی را تشکیل میدهند.

 

برای پنجره لباس بپوشانید!

شیشه های بزرگ و پنجره های بیشتر فضا را وسعت میبخشند ، اما اگر خیلی تمایل داشته باشید فضای نشیمن مکانی برای آرامش باشد میتوانید از پرده هایی که تا زمین ادامه دارند استفاده کنید. این ترکیب سایه های آرام و پارچه های کف به سقف، در عین حال بسیار زیبا و کم نظیر است.

برای ساختن فضایی لوکس میتوانید از پاچه های ظریف استفاده کنید ، آنها فانتزی نیستند ، اما چین های ضخیم و انتهای بلند  میتواند این فضا را برای شما ایجاد کند  . سایه ها نور را مسدود کرده و در صورت دلخواه حریم خصوصی را ایجاد میکند.

 

یک مرکز رسانه طراحی کنید

اگر اتاق نشیمن شما نیز اتاق خانواده شماست ، تماشای تلویزیون ممکن است اصلی ترین کاربرد اتاق باشد. خواه جدیدترین مدل یا مدل قدیمی تری داشته باشید . این فضا ممکن است بشترین فضای مورد استفاده ی شما باشد پس باید به طراحی آن دقت کنید.

 

در این اتاق نشیمن ، یک قفسه ساخته شده ، مکان مناسبی برای قرار دادن تلویزیون است.

 

دسترسی به هنر و مجموعه

زمانی که مجموع های هنری را به  دیوارهای اتاق نشیمن اضافه میکنید ، فضا را زنده میکنید. برای تاثیرگذاری بیشتر میتوانید آنها را قاب بندی کرده و آنها را به اندازه ای که به اثاثیه مجاور شما نزدیک باشد آویزان کند .رایج ترین اشتباه در آویزان کردن آثار و قاب های هنری ، قرار دادن زیاد آنهاست.

 

انتخاب مبلمان

هنگام انتخاب مبلمان برای اتاق نشیمن خود ، در نظر بگیرید که چه عملکردهایی برای آن نیاز دارید. و از مخلوط کردن آن ها نترسید. بیشترین فضا را برای مبلمان راحتی خود کنار بگذارید. صندلی های تک به کمک فضا می آیند و فضا را صمیمی تر میکنند. میزهای جانبی برای پذیرایی بیشتر استفاده میشوند که میتواانند هم جنس مبلمان باشند یا از جنس دیگر

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپ بورد

کپی